Ekonomi

Hatay’ın yeni sebze ve meyve halinin tanıtım toplantısı yapıldı

Hatay’ın yeni sebze ve meyve halinin tanıtım toplantısı yapıldı.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından 170 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Antakya sebze ve meyve hali için tanıtım toplantısı yapıldı.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye’nin en modern tesisini yapacaklarını belirterek, “Sadece sebze-meyve hali değil, tarım ve ticaret merkezi olacak. Tesiste kuru gıda olacak. Güneydoğu ve Doğu Anadolu illerine de hizmet verecek olan İskenderun ve Dörtyol’daki dükkanlar, “Nispeten yeni ve daha konforlu. Ancak İskenderun bölgesinde 6 ilçeyi kapsayacak bir projeyi hayata geçirmeyi planlıyoruz” dedi.

170 bin metrekare arazi üzerine kurulacak sebze ve meyve halinin toplam inşaat alanı 46 bin 724 metrekare olacak, bu alanda 168 adet ticari ünite, giriş-çıkış kontrol binası, güvenli yıkama tesisi, paketleme tesisi, depo alanları, idari bina, itfaiye, hamam, cami, kafeler, büfeler, lokantalar, eczaneler, postaneler ve banka şubelerinin yer alacağı kaydedildi. Ayrıca Türkiye’de ilk kurulacak olan yel değirmeni tribünleri ile elektrik üretiminin, üretilen elektrik ile de sebze ve meyve halinin ihtiyacının karşılanmasının planlandığı açıklandı.

Tanıtım toplantısına Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın yanı sıra siyasi parti yöneticileri, STK temsilcileri ve Antakya ve çevre ilçelerden çok sayıda esnaf katıldı. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu