Haber

Kılıçdaroğlu yerel seçimlerin startını verdi! İlk eksiğini sadece 61 oy aldığı ilçeye yapacak.

Son seçimlerde hem cumhurbaşkanlığı seçimini kaybeden hem de TBMM’de çoğunluğu elde edemeyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için kolları sıvadı. Kılıçdaroğlu’nun ilk durağı CHP’nin son yerel seçimde 61 oy aldığı Tercan ilçesi olacak ve bu ilçeden Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ile göreve başlayacak.

PARTİ “DEĞİŞİM” TARTIŞMALARIYLA KAYNANIYOR

Seçimin ardından istifa çağrılarına kulak veren Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve “Oğlum” dediği Özgür Özel gibi isimlerin isyanıyla karşı karşıya kaldı. Değişim rüzgarlarını estiren kalabalık partiler de hareketli günlerin yaşanmasına neden oldu. Kılıçdaroğlu’na karşı çıkanların internet üzerinden yaptığı toplantının görüntüleri de ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu, “Etik bulmuyorum” dedi.

SAHİBİ SARIGÜL BELLİ OLDU

Renkli kişiliğiyle dikkat çeken Sarıgül, CHP liderinin Erzurum’a gideceği haberini verdi. Sarıgül, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “İstanbul İl Başkanımız Sayın Canan Kaftancıoğlu’nu CHP İstanbul İl Başkanlığı binasında ziyaret ettim. Can Erzincan’ı konuştuk. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal’in Erzincan ziyaretini değerlendirdiğimiz çok verimli bir görüşme oldu.” 5 Ağustos’ta gerçekleşecek olan Kılıçdaroğlu ve Türkiye’nin sorunlarını biz yaptık.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu